Balen Aynısefa Yağı Nedir ? Faydaları Nedir ?

Balen Aynısefa Yağı Nedir ?

Aynısefa yağı latince adı calendula officinalis olan aynısefa bitkisinden maserasyon yöntemi ile elde edilmiş sabit bir yağdır. Nasıl Sipariş Verebilirim ?

Aynısefa yağı cilt lekelerinde ve empetigo tedavisinde tavsiye edilmektedir. Ayrıca iltihap sökücü özelliği ile dermatoloji alanında yaygın şekilde kullanılmaktadır. Yanık kesik cilt döküntüleri  cilt iltihapları dermatit egzema sedef varis tedavisinde yardımcıdır.

Ayçiçeği yağı ile maserasyon yöntemi ile üretildiği için anti inflamatuar ve antimikrobiyal etkisi daha yüksektir. Antifugnal etkisiyle ayak ayak mantarı ve diğer mantar  hastalıklarının tedavisinde  yardımcı olarak kullanılmaktadır. Cilt üzerineyumuşatıcı ve koruyucu etkisi etkisi bulunmaktadır.çatlak kuru tahriş olmuş cilt üzerinde kullanılabilir.

Aynısefa yağı faydaları ile dikkat çeken bir üründür. Balen ayrıcalığı ile abalen aynısefa yağı ismi ile son zamanların en sık tercih edilen ürünlerindendir. Zaten aynısefa yağı hepimizin bildiği çok faydalı bir yağdır.

Nasıl Kullanılır ; antifugnal etkisi ile ayak mantarı ve diğer mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Cilde bir miktar sürüldüğünde ise  yumuşatıcı ve koruyucu etkisi vardır. El bakımında ise çatlak kuru ve tahriş  olmuş cilt üzerine kullanılabilir.

Aynısefa Yağının Başlıca Faydaları:

  • Aynısefa yağı, cilt bakımında yüksek nemlendirici olarak kullanımı bilinmektedir. Cildi nemlendirmeye yardımcı olur.
  • Hassas ciltleri dengeleyici, ve güçlendirmeye yardımcı olur.
  • Tahriş olan ciltleri onarmaya yardımcı olur.
  • Güneş ışınlarına karşı koruyucu ve nemlendirmeye yardımcı olur.
  • Varis, egzema, sivilce, mantar, pişik, isilik ve döküntü gibi cilt problemlerinde desteklemeye yardımcı olur.
  • Aynısefa yağı cilt lekeleri giderilmesi veya azalması için yardımcı olur.
  • Vücut çatlakları için özellikle topuk ve dirsek çatlaklarının giderilmesi için yardımcı olur.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; balen aynısefa yağı , aynısefa yağı faydaları nedir , aynısefa yağı nasıl kullanılır ,  aynısefa yağı nereden bulurum ,  aynısefa yağı