Balgam Neden Olur ? Nasıl Geçer ?

Balgam öksürüğe sebep olan bir etkendir ve sizi rahatsız eder balgam çeşitli sebeplerden olur ancak balgam hissi rahatsızlık verir ve sizi günlük yaşantınızda sizi rahatsız ederek günlük yaşantınıza sekte vurur.

oksuruk

Balgam geçirmek için bir çok yol vardır bunlardan en basiti su içmektir suyun balgam söktürücü bir etkisi vardır ve anlıkta olsa balgam söker bizde bugün sizlere balgam sökmeniz için birkaç madde hazırladık sizde aşağıda sizler için sıraladığımız yöntemleri deneyip sonucu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

nobet-seklinde-gelen-oksuruk

Balgam Nasıl Geçer ? Balgam Söktürücü Bitkiler Nelerdir ?

Balgam nasıl geçer balgam

Balgam nasıl geçer?

1- Elma kabukları zencefil, tarçın ve karanfil ile kaynatılır. Bir süre dinlendirdikten sonra içilir. (10 dk.)

2- Ihlamur suyu içmeye devam edilir. Çünkü Ihlamur balgam söktürücü özellik taşır.

3- Toz halindeki meyan kökü 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı atılır. Demlendikten sonra içilir.

4- Bal bir miktar limon ile sulandırılarak içilir.

5- Ada çayı içmeye devam edilir.

kuru-oksuruk-nedenleri_646x340

6- Havuç ve enginar balgam söktürücüdür.

7- Antep fıstığı bal ile macun kıvamına getirilerek yenir.

8- Çörek otu 1 bardak suda kaynatılarak ılıyınca içilir. ( 1 çorba kaşığı)

9- Siyah turp oyulur, oyuğa bir miktar bal konur. Sabaha kadar beklenir. Sabah kalktığınızda turpun oyuğunda biriken ballı sıvı içilir.

Balgam sigaradan alkolden ve bazı zararlı alışkanlıklardan da olabilir bu zararlı alışkanlıkları azaltmanızhatta elinizden geliyorsa bırakmanızı tavsiye ederiz.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; boğazdaki balgam için bitkisel çözüm , sigara balgamı nasıl atılır , balgam nasıl atılır , boğazda balgam nasıl atılır , balgam çıkarma yöntemleri , çoçuklarda balgam nasıl atılır , balgam neden olur , balgam söktürücü ilaçlar , balgam söktürmek , balgam nasıl söktürülür , balgam için çözümler , balgam nasıl olur neden olur , balgam geçirmek için tedavi yöntemleri