Böbrek Temizliği ve İdrar Yolu Enfeksiyonu İçin Tavsiyeler

İdrar yolu enfeksiyonu kız çocuklarında ve kadınlarda daha sık görülür. En çok artış soğuk havalarda yaşanır. Soğuk havanın idrar torbası üzerine olumsuz bir etkisi vardır.

Hastalığın belirtileri çok fazla idrara çıkma, acil idrara çıkma, idrar yaparken yanma, idrarın kötü kokması, karnın alt bölgesinde basınç-ağrı ve idrarda kan görülmesi olarak sıralanmıştır.

İdrar yolu enfeksiyonu mikroorganizmaların sebep olduğu bir rahatsızlık türüdür ve eğer tedavi edilmezse böbreklere maalesef zarar veriyor. İş bu raddelere gelmeden sizlere iki tane çay önerimiz var.

  1. Kırk kilit Otu Çayı:

Kırk kilit otu yaklaşık iki avuç kadar alınır ve iki litre suda kaynatılır. Kaynadıktan sonra tencerenin ağzı kapatılır ve on dakika boyunca demlenmesi sağlanır. Demlendikten sonra karışımı süzün ve gün boyunca için.

  1. Maydanoz çayı

Genelde kadın hastalıkları için tavsiye edilenlerin başında gelen maydanoz, idrar yolu enfeksiyonu için de tavsiye edilir.

Bir demet maydanozu alın ve doğrayın. İki tene limonu da dört ya da beş parçaya (limonların kabuklarını soymayın.) Elinizde varsa kereviz sapı da eklerseniz iyi olur yoksa sorun değil. Malzemeleri beş dakika kaynattıktan sonra için

Hayatı olumsuz etkileyen idrar yolu enfeksiyonu ile daha fazla ilerlemeden başa çıkmanın dileği ile…