Cildinizi Sıkılaştıran Bu Kürleri Mutlaka Uygulayın

Cildinizin yenilenmesini, sıkılaşmasını sağlamak ve nem özelliğini arttırmak istiyorsanız önereceğimiz bu 4 farklı kürü mutlaka denemelisiniz.

Yaşa bağlı olarak zamanla cildimizde sarkmalar, kırışma ve lekeler oluşmakta. Bunun altında birçok neden yatar; yaşın ilerlemesi sebebiyle kırışıklık, hızlı kilo alıp vermekten dolayı sarkmalar, sivilce izleri ve güneş yanıkları karşısında oluşan lekeler gibi. Adeta bir ütü görevini üstlenen, uygulaması basit bu kürler sayesinde cildinizdeki kırışıklıkları gidererek sıkılaşmasını sağlayacaksınız.

1- Kabak Maskesi

Daha önce pişirmiş olduğunuz kabaktan 2 çorba kaşığı kadar bir kaseye alın, içerisine 1 çorba kaşığı zeytinyağı ya da badem yağını ekleyerek karıştırın. İyice karıştırdığınız bu karışımı yüzünüze sürerek 20 dakika kadar bekletin ve kuruduktan sonra bol su ile yıkayın.

2- Yulaf Maskesi

Özellikle siyah noktalarda etkili olan bu maske aynı zamanda cildinizde sıkılaşma yaratacaktır. Pişirdiğiniz yulafları süzme işleminden geçirdikten sonra derin bi kaseye alarak birkaç dakika ezin ve yüzünüze sürün. 15 dakika sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Gördüğünüz üzere hazırlaması en basit maskelerden biri.

3- Kuru Maya ve Ballı Maske

1 adet aspirin, 1 tatlı kaşığı kuru maya, 1 tatlı kaşığı oksijenli su ve bir miktar balı ekleyerek bir kap içerisinde iyice karıştırın. Yalnız aspirini daha önce ezerek toz haline getirmelisiniz. Bu karışımı duş aldıktan sonra gözenekleri açılan cildinize 30 dakika kadar uygulayıp bekletin. İlk olarak ılık sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

4- Çilek Maskesi

10 adet kadar çileği rondoda çekin, püre haline gelen çileklerin içine 3 yemek kaşığı mısır ununu ve 5-6 damla limon suyunu ekleyerek maske haline gelene kadar karıştırın. Hazırlanan bu karışımı cildinize uygulayın kuruması 20 dakika sürecek olan bu maske kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Çileğin yenileme özelliği ile limonun sıkılaştırma özelliği sayesinde kısa zamanda sonucu fark edeceksiniz.

 

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

cildi sıkılaştıran kürler, çilek maskesi, kabak maskesi, yulaf maskesi, kuru maya ve ballı maske, cilt maskesi tarifleri, sebze ve meyvelerden cilt maskesi, cilt maskesi nasıl yapılır, cilt maskesi neyle yapılır, cilt maskesi için malzemeler, cildi sıkılaştıran maskeler, cilt maskesi, basit cilt maskesi, doğal cilt maskesi, evde yapılan cilt maskeleri, cilt sıkılaştıran kürler