Diyet Yapmanın Kuralı Nedir?

Diyet yapmanın kuralı ile herkes kolay bir şekilde strese girmeden kilo vermeyi sağlayabilir. Şimdi size düşen görev diyet yöntemlerini öğrenmek ve kilo vermek için harekete geçmektir. İsterseniz yemeklerinizi evde pişirin, isterseniz dışarıdan sipariş verin ama asıl yapmanız gereken şudur: yeterli ölçüde yemek hazırlamak. Eğer ihtiyacınız olandan daha fazla alırsanız, ya o an hepsini yersiniz ya da dolapta olduğunu bildiğiniz için gece atıştırması yapabilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandırmak, midenizde tok hissi uyandırmak ve daha çok kalori yakmak için her yemekten önce bir bardak soğuk su içmeye özen gösterin.

sağlıklı-beslenmeDiyet yapmanın kuralı nedir?

1. Hedeflediğiniz kiloda olduğunuzu düşünün. Şuanda 60 kilodaysanız kendinizi 50 kiloymuş gibi incecik görün. Böylece giydiğiniz her kıyafeti kendinize yakıştırırsınız ve mutlu olursunuz. Negatif enerji ve mutsuzluk kilo almanıza sebep olur.

2. Midenizin, tükettiklerinizi daha kolay sindirebilmesi için yemeklerinizi yavaş yavaş yiyin. Her lokmanızı iyi bir şekilde çiğnedikten sonra yakın. Hızlı yemek, kalp krizi riskini artırır. Yavaş ve fazla çiğneyerek yediğiniz yemekler hem sindirim sisteminiz hem de daha kolay kilo verebilmeniz için faydalıdır.

3. Egzersiz yapmadan, terlemeden yağ yakmak mümkün değildir. Mutlaka yüksek kalori yakmanızı sağlayacak bir egzersiz çeşidini düzenli olarak ve haftada en az 3 gün yapmalısınız. Bunun haricinde yürüyerek gidebileceğiniz mesafelerde taşıt kullanmayın. Servisten bir durak önce inip, evinize kadar yürüyün.  egzersiz

4. Yemek için küçük bir tabak seçin. Üstünde hoşlandığınız bir çiçeğin ya da hayvanın motifi olan bir tabak seçebilirsiniz. Böylece tabağa baktığınızda hoşlandığınız bir şeyi görmek sizi mutlu edecek ve daha az yemenize yardımcı olacaktır. İstediğiniz her şeyi yiyin ancak sadece o tabağa sığacak kadar olsun.

5. Yemek yediğinizde doyduğunuza dair sinyal 20 dakika sonra beyninize gider. Bu nedenle ikinci tabak yemeği yemek için bekleyin.

6. İşyerinde ya da evde asansör yerine merdivenleri kullanın. Merdivenleri kullanmak kalp sağlığınızı korurken, kalori yakmanızı da sağlar. 10 dakika merdiven çıkmak ortalama 100 kalori yakar. Özellikle o gün, kendinizi tutamayıp kalorisi yüksek bir yemek yediyseniz mutlaka merdivenleri kullanın. merdiven çıkmak

7. Kilo vermek için sabırlı olmanız gerekir. Bu, bir süreçtir. Nasıl ki bir gecede 10 kilo almıyorsanız, 1 gecede 10 kilo vermeniz de mümkün değildir. Kendinize baskı yapmak yerine, sabırlı ve kararlı olun.

8. İnanmanız, diyet yapmanın en büyük altın kuralıdır. Kendinize inanın. Sizi desteklemeyenler olabilir, bir dilim pastadan bir şey olmaz diyenler olabilir. Kulaklarınızı bu seslere kapatın ve iç sesinize odaklanın. İç sesiniz diyor ki; “kilo vereceğim, ideal kiloma ulaşacağım, inanıyorum”

diyet

9. İnsanın psikolojisinde yokluğu bilinenler daha çok aranır. Evinizde, meyvenin bittiğini görürsünüz ve meyve yemek istersiniz. Sigarayı bırakmaya çalışırsınız, aklınız hep sigaradadır. Diyet de böyledir. Bir şeyler yemek istediğinizde kendinize sorun: “Gerçekten yemek istiyor muyum?”

10. Yemek yememeniz gerektiğini düşünürsünüz ama aklınıza hep yemek gelir. Öncelikle diyet yaparken aç kalmak zorunda olduğunuzu aklınızdan çıkarın! Günde en az 4 öğün yemek yemeniz gerekir. Ara öğünlerde mutlaka hafif tatlı ve meyve yiyerek kan şekerinizin düşmesini önleyin.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

diyet yöntemleri, zayıflama, kilo verme, diyet, zayıflamak için yapılması gereken diyet yöntemleri, zayıflamak için yöntemler, tok tutan besinler