Diyetisyen Belma Uyar’ın Kış Ayına Özel Önerileri

Bağışıklık sisteminin, hastalıkların önlenmesinde önemli bir yeri vardır. Kış aylarına girerken dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de, bağışıklığı güçlendirmekten geçmektedir. Kışa hazırlık gibi görülen dengeli  ve yeterli beslenme, kış sonrasında da rahat bir ortam bırakacaktır. Güçlenen bağışıklık ile de daha sağlıklı girebilmek mümkün, kış aylarına. Uzmanlardan kış ayına yönelik önemli ipuçları bulunmaktadır:

Kışın yaklaşmasıyla birlikte, güneşin etkisini, yitirmeye başlaması, güneşten aldığımız faydanın da azalması anlamına geliyor. Diyetisyen Belma Uyar’ın önerisi ile “Haftada bir ve hatta iki defa balık tüketmek D vitamini ihtiyacımızı bu süreçte bizim karşılayacaktır” diyor.  D vitaminin azınlıkta olduğu dönemde daha dikkatli olmak gerekecektir.22
Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için C vitaminin gerekliliğini vurgulayan Uyar, cümlelerini şu sözlerle devam ettirdi: “C vitamini turunçgiller, maydanoz, biber taza sebze ve meyvelerde soğuk algınlıklarına, bağışıklık sistemimizi güçlendirecek besinlerdir” diye yeniledi.

Taze Tüketim Çok Önemli

Besinlerin taze olarak tüketilmesi çok önemlidir. 1Diyetisyen Belma Uyar, “Besinleri taze bir şekilde tüketmemiz ve hasta olmadan tüketmemiz önem arz ediyor” şeklinde konuştu. Hastalıklara yer vermemek adına sunulan pratik bilgiler, hayatımızın akışına yeni bir renk katabilir.

Aşağıdaki kelimeleri kullanarak sitemize ulaştınız;

Belma uyar, belma uyar önerileri, bağışıklık sistemi, taze gıda, sağlık önerileri