Erkekler Nasıl Kadın İster

İlişkilerin genelde başlama adımını atan erkektir. Toplum içerisinde genelde kadınlar istedikleri erkeklerin özelliklerini sıralarlar. Fakat bu konu da erkeklerinde fikirleri olduğu unutulmamalıdır. Kariyer sahibi , bilgili ve ne istediğini bilen erkekler genelde kadınların dikkatini çeker. Bu konuya erkekler açısından baktığımızda onlar nasıl bir kadın istiyor sorusuna cevap aramak gerektiğini düşündük. Erkekler kadınlarda daha fazla irade ve kendi işini halledebilme özelliği aradıkları konusunda hem fikir görünüyor.

Kendi Başına Alışveriş Yapabilme

Erkeklerle ilgili yapılan araştırmalarda kadınlar ve alış veriş konusuna bakış açıları oldukça net : ” kendi başına alışveriş yapabilmeli.” Erkekler kadınların zor tercih ettikleri alışveriş süreçlerine çok sıcak bakmıyorlar.Çünkü alışveriş merkezinde saatlerce dolaşmak, aynı ayakkabının farklı renkleri için fikir belirtmek erkeklere sıkıcı geliyor.

Çekici Esprilerle Güldürebilen Kadın

Kadınları güldürebilen erkekler kadar erkekleri güldürebilen kadınlarda dikkat çekiyor. Erkekler zekice espri yapan ve kendini güldürebilen kadınları daha çekici buluyor. Aşırı espri yapan kadından çok dozunu bilen kadınlara daha sıcak bakıyorlar.

Temiz ve Güzel Kokan Kadın

Erkekler temiz kokuya sahip kadınlardan hoşlanıyor.  Duş alıp tazelenmiş, belli belirsiz sabun ve parfüm kokusunun karıştığı bir kadınla vakit geçirmeyi daha çekici buluyor. Kokunun ilişkiler üzerindeki etkinliği bilindiği için erkekler bu konuda oldukça seçici yaklaşıyor.

Spor Yapan Kadın

Vücut güzelliği erkekler açısından oldukça büyük önem arz ediyor. Erkekler spor yapan, sağlıklı beslenen ve fiziğine önem veren kadınları daha çekici buluyor. İlişkilerde tercihlerini bu kadınlardan yana kullanıyor.

Basit Konularda Yardım İsteyen Kadın

Erkekler kadınların güçlü olması  konusunda biraz çekimser davranıyor. Kendi arabasının lastiğini değiştiren kadındansa basit konularda bile yardım isteyen kadını seviyorlar. Kadınların ufak tefek konularda tavsiyeler ve yardımlar istemesi erkekte önemsenme hissi uyandırıyor ve kadını daha çekici hale getiriyor.

Sadeyken Bile Güzel Olan Kadın

Erkekler kadınlarda aşırı makyaj ve abartılı giyim kadar sadeliği de önemsiyor. Erkeklere göre kadının beyaz tişört giydiğinde bile güzel olması onlara çekici geliyor. Hafif bir makyaj, beyaz salaş bir tişört ve dar paçalı pantolonla mükemmel görünen kadınlar erkeklerin göz merceğine takılıyor.