Kalıcı Makyaj Zararlı mı?

Bayanların güzellik konusunda ne kadar hassas olduğunuz hepimiz biliriz. Hem cilt bakımlarında hem saç bakımlarında hemde gün içerisinde uyguladıkları makyaja dikkat eden bayanlar güzellik için gün içinde hiç üşenmeden birtakım uygulamaları yaparlar. Özellikle makyaj yapmak konusunda titiz davranan bayanlar bir süre sonra makyaj yapmadan dışarı çıkamaz hale gelirler. Bu nedenle son zamanlarda giderek artan ve bayanların ilgisini çeken kalıcı makyaj gün içerisinde ki bazı sorumluluklarını hafifletmiştir.

Özellikle zaman bulamayan gün içerisinde tempolu işlerle uğraşan ve bakımlı olmayı isteyen bayanlar bu nedenle kalıcı makyaj yaptırmayı tercih etmişlerdir. Daha çok kaş şekillerinden memnun olmayan bayanların tercih ettikleri kalıcı makyaj başta kaş olmak üzere, dudak, eyeliner gibi kalıcı makyajlar mevcuttur. Adı üzerinde kalıcı olan bu makyaj uzun süre makyaj yapmadan doğal durmanızı sağlamaktadır. Derinin altına birtakım renkli boyalar verilerek istenilen bölgenin daha renkli ve doğal durmasını sağlayan bu yöntem kalıcılığını sağlaması için uygulanan bölgeye göre farklılık gösterir. Kaş ve dudak 3 ile 5 yıl arası, eyeliner uygulaması ise 7 ile 10 yıl arasında kalıcılığını sağlamaktadır.

Lokal anestezi yöntemi ile yapılmasından ötürü kişinin acı çekmemesini sağlayan bu yöntem bayanların aklında bazı soruların oluşmasına neden olmaktadır. Ciltleri konusunda hassas olan bayanlar daha çok kalıcı makyajın herhangi bir zararı olup olmadığını merak ederler. Uzman doktorlar ya da güzellik uzmanları tarafından bilinçli yapılan ve kullanılan malzemelerin temiz olması kalıcı makyaj yaptırmanın bir zararı olmadığını göstermektedir. Fakat bilinçsizce ve ucuz yöntemler ile yapılan kalıcı makyaj kişinin görüntüsünü beğenmemesine neden olabileceği gibi kalıcı makyaj için kullanılan malzemelerin sağlıklı ya da yeteri kadar dezenfekte edilmemesi durumunda kişiye enfeksiyon bulaşabileceği farklı cilt hastalıkları ile karşılaşmasına neden olabilir.

Kalıcı Makyaj Yaptırırken Bunlara Dikkat Edin!

Bunun dışında kalıcı makyaj yaptırmak tüm bayanlar için bir risk olabilir. Adı üzerinde kalıcı olması ve kolay kolay çıkarılmaması ya da çıkarılması için belirli bir sürenin geçmesi gereken kalıcı makyajı yaptırırken dikkatli olmanız oldukça önemlidir. Sonuçlardan rahatsızlık duymamanız ve makyajınızı sildirmemek için ilk önce bu konuda doğru karar verin ve istediğiniz renk ve şekilleri iyice belirtin. Çok sportif bir tipseniz ve ya bazen yüzünüzde hiçbir şekilde makyaj görmek istemiyorsanız, kalıcı makyaj sizin için çok uygun bir seçenek olmayabilir. Kalıcı makyaj yapmadan önce; uzman kişi cilt renginiz, göz renginiz, saç renginiz ve yüz şeklinizi iyice göz önüne alarak, sizin için en uygun renk ve modeli seçmeli.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

kalıcı makyaj, makyaj yapma teknikleri, kalıcı makyaj nasıl yapılır, kalıcı makyaj ne kadar gider, kalıcı makyaj nasıl geçer, kalıcı makyaj zararlı mı, kalıcı makyaj zararları, kalıcı makyaj nerelerde yapılır, kalıcı makyaj kimler yapar, kalıcı makyaj için ne yapmalı, kalıcı makyaj teknikleri