Karbonhidratların Diyetteki Önemi

Diyette sadece belirli beslenme düzeniyle değil de her şeye ağırlık vererek kilo vermenin önemli olduğunu her seferinde tekrarlıyoruz. Bunların kimilerinin çok zararlı olduğunu kulaktan dolma bilgilerle duyuyor ve diyetimizde sürekli kaçınıyorz. Bunlardan bize en yasaklı gelen ise karbonhidratlar.

Etrafımızda dolaşan bir çok zararlı karbonhidrat olsa da daha hızlı yağ yakmak amacıyla karbonhidratları tamamen çıkarmamalıyız. Özellikle de doğru kaynakları seçtiyseniz. Neymiş peki o doğru kaynaklar;

Orman meyveleri, kiraz:

Yaban mersini, böğürtlen, ahududu gibi orman meyveleri ve kiraz yiyebileceğimiz karbonhidratlardandır.

kiraz 2

Çok tahıllı ekmek:

Beyaz ekmeğin hiçbir problemini yaşamadan ekmeği beslenmenize eklemenin en iyi yoludur ve hatta yüzde yüz tam tahıllıdır. Beyaz ekmek yerine çok tahıllı ekmekler organik, lezzetli ve un içermeyen tahıldan oluşur.

ekmek_1_d

Kinoa:

Kahverengi pirincin en sağlıklı tahıl olduğu düşünülür. Oysaki kinoa kahverengi pirinci geçer. Kinoa tahıllar arasında tam protein ve aminoasitlerin geniş bir yelpazesini içeriğinde barındıran tek tahıldır.

Salatalarda kahvaltı da yediğiniz yulaf yerine ve birçok çeşidini sağlıklı yemekler ve yüksek protein içeriğinden yararlanmak için kullanabilirsiniz.

kinoa

Fasulye, mercimek ve diğer bakliyatlar:

Fasulye ve mercimekler baklagil ailesinin bir parçasıdır. Protein ve lifle dolu olup, mercimek, nohut, bezelye, fasulye, barbunya, lima fasulyesi gibi birçok çeşide de sahiptir ve böylelikle hiçbirini yemekten sıkılmazsınız.

bakliyat_fiyatlari_durdurulamiyor_h2095

Sizde karbonhidratı sadece hamur işleri olarak algılamadan bu sağlıklı karbonhidratlar ile beslenebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Karbonhidrat diyeti, karbonhidrat şişmanlatır mı, şişmanlatmayan karbonhidrat besinleri, karbonhidrat besinleri nelerdir, en çok zayıflatan diyetler, diyetlerin vazgeçilmezleri, nasıl zayıflanır, zayıflama reçetesi, doktorların sitesi,  diyet yöntemleri, formda kalma yöntemleri, nane diyeti