Kiraz Sapı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kirazların sağlık yararları arasında gelişmiş bir vizyon, daha güçlü bir bağışıklık sistemi, enfeksiyonlardan kurtulma ve gelişmiş sindirim bulunur. Birçok rahatsızlığı önlemeye yardımcı olan anti-aging ve antioksidan özellikler bakımından zengindir.

Prunus avium bilimsel ismine sahip olan kirazlar, en romantik meyvelerden biridir. Kiraz çiçekleri geleneksel olarak doğum, evlilik, dönüm noktaları ve hatta kahramanların ve kahramanların ölümü ile ilişkilendirilirken, onları her zaman Selamlama Kartları, şiirleri ve aşk hikayelerinde bulabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra, onlar da tüm dünyada yenir ve genellikle favori bir lezzet ya da madde vardır. Ağırlıklı olarak soğuk ülkelerin meyvesi, kirazlar harika görünüyor. Canlı renkleri ve keskin tadı, bu küçük meyvelerin içerdiği eşit canlı ve sihirli sağlık yararlarının göstergeleridir. Bu meyvelerin meyvesi olduğu kadar saplarının da ne kadar faydalı olduğunu biliyor musunuz? Bu yazımızda kiraz sapı hakkında konuşacağız. Kiraz sapı kilo vermek için kullanıldığı için zayıflama çayı olarak sıkça kullanılmaktadır.

Kiraz sadece lezzetli meyve olarak değil, kirazın meyvesi, sapı, yaprağı ve ağacının kabuğu sağlık için oldukça yararlıdır. Kirazda yüksek miktarda A, B1 ve C vitamini içeren kiraz meyvesini saplarını da sağlığınız için kullanabilirsiniz.

Kiraz sapının etkilerine bakacak olursak

Sakinleştirici etkisi vardır

Böbrek sağlığı için faydalıdır

İdrar söktürücü özelliği vardır

İdrar yolu enfeksiyonu için iyi gelir.

Böbrek taşı oluşmasını engellemek için de kullanılabilir

Ödem attırmaya yardımcıdır

Kiraz sapı ödem attırıcı özelliklileri ile kilo vermeye yardımcıdır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır.

Kişiye tokluk hissi verir.

Kiraz sapının da içerisinde bulunduğu karışık bitki çayı olan Gece Kızı Çayı size bu konuda yardımcı olabilir.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Gece Kızı Çayı bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: gece kızı çayı nedir, gece kızı çayı ibrahim Saraçoğlu, gece kızı çayı n11, gece kızı çayı fiyat, gece kızı çayı içenler, gece kızı çayı içeriği, gece kızı çayı, gece kızı çayı nasıl kullananlar, gece kızı çayı al, gece kızı çayı ankarada nerede satılır, gece kızı çayı aktar, gece kızı çayı ayda kaç kilo verdirir, gece kızı çayı aktarlarda ne kadar, gece kızı çayı aç mı tok mu içilir, gece kızı çayı aktarlarda varmı, gece kızı çayı bitkisi, gece kızı çayı bilgi

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.