Kırmızı Reishi Mantarı Ekstratı Faydaları Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Kırmızı Reishi Mantarı 30 Şişe 3 Mg Sıvı Ekstratı

Etkileri uzakdoğuda 2000 yılı aşkın süredir bilinen, doğada çok çok nadir olarak bulunabilen Kırmızı Reishi Mantarı ekstratı, hiçbir katkı maddesi kullanmadan, doğadaki şartlarına uygun olarak Türkiye’de üretiyoruz.

Kırmızı Reishi Mantarı Nedir?

Ganoderma lucidum, Ling Zhi, Mannentake, İmmortality Mushroom (Ölümsüzlük Mantarı) olarak da bilinen Kırmızı Reishi mantarı geleneksel Çin ve Japon tıbbında kullanıldığı bilinen en eski mantar türüdür ve 2000 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Doğada çok nadir olarak bulunabilen ve yapılan bilimsel çalışmalar sonunda belirlenen yararlı etkileri nedeni ile Batı dünyasında da kabul gören ve kullanımı gittikçe artan bu mantarı artık Türkiye’de yetiştiriyoruz.

Kırmızı Reishi Mantarı Nasıl Kullanılır?

Reishi mantarı kullanımında, Reishi mantarını doğal ve katkısız haliyle Reishi Çayı ya da katkısız Reishi Ekstrakt olarak tercih etmelisiniz.

Reishi mantarı odunsu yapısı nedeni ile hazmı mümkün olmadığından yenerek tüketilebilen mantarlardan değildir. Toz haline getirilse dahi hazmedilmeden vücuttan atılacağı için yararlarından istifade etmek mümkün değildir. Reishi mantarı suda kaynatılarak , içindeki yararlı maddelerin suya geçmesi sağlanmalıdır (ekstrakt-özüt çıkarma işlemi).

Bunun için kurutulmuş ve dilimlenmiş Reishi mantarının cam kapta kaynatılarak elde edilecek ekstraktının çay olarak içilmesi veya kolay kullanım için uygun koşullarda hazırlanmış, korunması için sterilize edilmiş ve hiçbir katkı maddesi içermeyen hazır sıvı ekstrakt formunda tüketilmesi önerilir.

Böylece, kırmızı Reishi mantarının hiçbir katkı maddesi almadan, doğal olarak tüketilmesi ve etkilerinden azami seviyede yararlanılması mümkün olmaktadır.

Kullanacağınız reishi mantarı ürünlerinde bu özellikleri sorgulamanız sizi doğru ürünlere ulaştıracaktır.

1 – Her Şişe = 3 gr Reishi

Bir kutuda, her biri 3 gr Reishi mantarına eşdeğer ekstrakt içeren 30 şişe Kırmızı Reishi Ekstrakt bulunur.

2 – Katkı Maddesi İçermez

Açıldığında hemen tüketilebilmesi için 10 ml’lik cam şişelerde yoğunlaştırılmış ekstrakt. Hiçbir koruyucu katkı maddesi içermez.

3 – Sağlıklı Cam Ambalajında

Kapağı kolayca açılan sağlıklı cam ambalajında. Artık Kırmızı Reishi çayınızı hazırlamak yalnızca 1 sn sürüyor.

4 – C Vitaminiyle Birlikte

Bir bardak suya ya da meyve suyuna katarak kolayca içebilirsiniz. C vitaminiyle birlikte kullanılması kanda emilimini kolaylaştırdığı için tavsiye edilir.

5 – Kolay Kullanım

Kaynatma derdini ortadan kaldıran Kırmızı Reishi Ekstrakt, geleneksel kullanımın doğallığını, kullanım kolaylığı ile birleştiriyor.

Kırmızı Reishi’nin İzin Belgeleri

2008 yılında İstanbul’da üretimine başladığımız Reishi mantarını, 2008 yılından beri erkel KırmızıReishi- Dilimlenmiş Reishi Mantarı olarak ve 2010 yılından beri erkel KırmızıReishi- Reishi Mantarı Ekstrakt olarak kullanımınıza sunmaktayız.

Her iki ürünümüzün üretimine 2012 yılı itibariyle İzmir – Menemen’de kurmuş olduğumuz Türkiye’nin en modern ve entegre mantar araştırma ve üretim tesisinde sürdürmekteyiz.

erkel KırmızıReishi- Dilimlenmiş Reishi Mantarı üretimimiz, Türk Gıda Kodeksine uygun olarak, TR-35-K-005321 Kayıt No.lu işletmemizde devam etmektedir.

erkel KırmızıReishi- Reishi Mantarı Ekstraktı Takviye Edici Gıda üretimimiz, ‘TAKVİYE EDİCİ GIDALARIN İTHALATI, ÜRETİMİ, İŞLENMESİ VE PİYASAYA ARZINA İLİŞKİN YÖNETMELİK’ e uygun olarak, Takviye Edici Gıda Onay No. 00000-gün.ay.yıl ile TR-35-K-005321 Kayıt No.lu işletmemizde devam etmektedir.

Bağışıklılık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur

Bu etkisi ile genetik, bulaşıcı ve yaşlanmaya bağlı olarak gelişebilen bir çok hastalığa karşı korumaya yardımcı olur.

yaşın ilerlemesi ile bağışıklık sisteminde görülen zayıflama nedeni ile genetik bazı hastalıkların ortaya çıkması veya hastalıklara yakalanma riski artmaktadır. bu risklerin önlenmesi ve sağlıklı bir yaşlanma sürecinin gerçekleşmesi için reishi koruyucu ve vücut fonksiyonlarının dengelemeye yardımcı olur. günümüz beslenme alışkanlıkları çevresel faktörler ve stres bağışıklılık sistemi üzerinde olumsuz etkiler yapan öğeler içeriğinden bağışıklılık sisteminiz genç yaştan itibaren tehdit atındadır. bu nedenle hastalıklara karşı korunmak için genç yaştan itibaren reishi mantarlarının bağışıklılık sistemi güçlendirici etkisinden yararlanmak önem kazanmaktadır.

bu etkisi histamin deşarjını engellemedeki (anti-histaminik) etkisi ile birlikte alerjilere karşı koruyuculuk ve tedavilerde destek için yardımcı olur.

dermatit, bronşit astım, alerjik rinit gibi problemlerin önlenmesi ve giderilmesinde alerjilerin neden olduğu böbrek fonksiyonu bozuklukların önlenmesinde ve hasarların giderilmesinde yardımcı olur.

 • Otoimmum sistemi hastalıklara da tedavi destekleyici ve yardımcı olur. bu hastalıkların ilgili organlara yapacağı tahribatı önleyici yönde yardımcı olur. MS (multipl slleroz), lupus, hashimoto, Behçet hastalığı, romatoid artrit gibi otoimmün sistemi rahatsızlıklara semptonların giderilmesi hastanın günlük yaşam kalitesinin iyileştirmesi ve hastalığın seyrinin yavaşlatılması yönünde yardımcı olur.
 • Kronik yorgunluk semptomuna karşı yardımcı olur.
 • Kanserde uygulanan kemoterapi ve radyoterapi tedavileri esnasında zayıflayan bağışıklılık sisteminin güçlendirilmesinde yardımcı olur.
 • Bağışıklılık sisteminin güçlendirilmesinde kullanılan ilaçlarrın ciddi yan etkileri olmasına karşın kırmızı reishi mantarının hiçbir toksik etki yapmaksızın bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur bu mantarın diğer ilaçlara karşı erişilmez üstünlüğüdür ve bu mantarı da bu kadar özel yapan özellikleri başında gelmektedir .

Kan Dolaşımını Düzenlemeye Yardımcı Olur

 • Bu özelliği ile kalp krizi ve spazmı damarlarda tıkanma felç gibi risklerin önlenmesinde yardımcı olur. Düzenli kullanımm ile kandaki kan hücreleri sayısı şeker yağ ve basın gibi seviyelerin dengede tutulmasına ve kan dolaşımının düzenlenmesine ve kalbe binen yükün azalmasına yardımcı olduğunu gibi gelişmekte olan toplumlarda da ölüm nedenlerinin başında  yer alan ve görülme yaşı gittikçe düşen kardiovasküller hastalıkların önlenmesi veya daha kolay mücadele edilmesi  yönünde yardımcı olmaktadır.
 • Kemik iliğinin kök hücre verimini arttırır kan hücrelerinin sayısınıda artışa geçmesine yardımcı olur tabii anticoagulant (kanı sulandırıcı ) ve paletet(pıhtı) oluşumunu engellmeye yardımcı olur.ve buna bağlı olarak kalp krizi , beyin kanaması ve felç riskinin azalmasına yardımcı olur. Tek başına kullanıldığına kanama riski oluşturmaz ancak kan sulandırıcı ilaçların etkisini arttırdığından bu tip ilaçlar ile birlikte kullanıldığında bu risk göz ardı edilmemelidir. Ameliyat öncesi 4-5 gün önce kullanımı tedbir olarak kesilmemelidir. Hemofili hastaları bu mantarı kullanabilir. Adet kanaması miktarında artışa neden olabileceğinden kadınlar bu özel günlerinde kullanımında tedbirli olmalı veya kullanılmamalıdır.
 • Hipoglisemik (kan şekerini düşürücü ) yardımcı olur. ve tip 2 diabette glikoz seviyelerini herhangi bir yan etki göstermeden düzenlemeye yardımcı olur insülin duyarlılığını ayarlamaya yardımcı olur. Kandaki şeker seviyesini ve diabet hastaları için büyük gerekli olan insülin miktarını azaltmaya yardımcı olur.

Bilinen insülin tedavilerinde eşdeğer  etkileri yanı sıra diabet hastalarında görülebilen metabolik anomalikleri düzelttiği ve diabetik böbrek komplikasyonları durdurduğu veya ilerlemesini yavaşlattığı gözlenmiştir. Ayrıca diabet hastaları için büyük sorun olan iyileşemeyen yaraların oluşumunu engellemede ve süratle iyileştiresinde yardımcı olur.

 • LDL kolesterolü ve trigliserdi düşürür HDL kolesterolün yükselmesine yardımcı olur. Böylece kolesterolün damar çeperlerinde birikimini ve damarların sertleşmesi ve daralması önlemekte etkili olduğu gibi kanın yoğunlaşmasını ve kalbe binen yükün artmasını engellemeye yardımcı olur.
 • Sistolik (büyük tansiyon ) ve diastolik (küçük tansiyon ) düşürülmesinde ve dengede tutulmasında yardımcı olduğu görülmüştür. hİpertansiyonlu kişilerde tansiyonun düşürülmesi , hipertansiyona bağlı baş ve boyun ağrılarının giderilmesi tansiyon  ilaçlarının yan etkilerinin  azaltılması ve bazı hastalarda görülebilen ilaçlara karşı direncin kırılmasındaki durumlara yardımcı olur.
 • Kan dolaşımındaki problemlere bağlı olarak oluşan karaciğer yağlanması, hemoroid, varis, diş enfeksiyonu, kramp gibi problemlerin önlenmesine ve giderilmesinde yardımcı olur.

Kanserle Mücadeleyi Desteklemeye Yardımcı Olur

 • Yapılan çalışmalar kansere karşı koruyucu kanseri baskılayıcı (kontrol edici ) ve tedavi etmeye yardımcı olur. Japonya sağlık bakanlığı tarafından kansere karşı tek doğal destek olarak kabul edilmiştir.
 • Kanser riskine karşı korumaya yardımcı olur. Kanser yönünde risk grubunda olan kişilerin (ailesinde kanser vakası olan, yoğun stres altında veya yoğun hava kirliliği altında çalışan işi gereği radyasyona veya kimyasala maruz kalan özellikle kullanılması önerilir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi kanseri önlemede ve kanserle savaşta yardımcı olabilir. Bağışıklık hücrelerini aktive edip kanser hücreleriyle daha etkin olarak savaşmasında yardımcı olarak bunun yanı sıra metasazları engellemekte kanserli hastalarda tedavinin kesilmesinine neden olduğu için bir çok ciddi komplikasyonlar olan grip üst solunum yolu enfeksiyonu mantari enfeksiyonlar heparit gibi hastalıkları karşı korumakta yardımcı olur.
 • Tümör önleyici ve büyümesini engellemesinde yardımcı olur. (yapılan çalışmalarda tümörlerin %50 sinde yok olmaya giden sonuçlar görülmüştür ) düzenli tüketimin anti kanser maddelerin (inferfenon ve interlekuin 1 ve 2) üretimini arttırdığı ve tümör büyümesini önlemeye yardımcı olur.

 • Yapılan araştırmalarda radyoterapi ve kemoterapi tedavilerini desteklediği ve bu tedaviler esnasında görülen ve hastayı zora sokan saç dökülmesi bulantı kusma ağız iltihabı boğaz ağrısı iştah kaybı gibi yan tekilerin %90 %95 oranında azalmasına yardımcı olur. bu tedaviler esnasında lökosit eritosit ve trombosit değerlerinde görülebilen azalmayı  kemik iliğine etki yapmak sureti ile kan hücrelerinin oluşumu teşvik ederek yardımcı olur. Böylece bu değerlerinin korunmasını sağlayarak bunlarda görülen azalma sonucu ara verilmek zorunda kalınan kemoterapi veya radyoterapi tedavilerinin de aksatılmadan yürütülmesine ve tedavi sonrası hastanın daha çabuk toparlanmasına yardımcı olmaktaydı kemoterapi ilaçlarının etkilerine benzer (chemopreventive) etki gösterdiği bazı hastalarda kemoterapi ilaçlarına karşı oluşan direncin kırılmasında yardımcı olur.

Karaciğeri Korumaya Yardımcı Olur

 • Karaciğer koruyucu ( Hepatoprotektive ) etkisi ile karaciğer hücrelerinin hayati fonksiyonlarının yerine getirmesi sağlanır ve karaciğerde bozukluk olması durumunda gözlenen belirtilerin ortadan kalkmasına yardımcı olur
 • Yükselen karaciğer enzymlerinin (GOT ve GPT değerlerinin  ) düşürülmesine yardım eder
 • Siroz ve karaciğer yağlanması problerine karşı etkindir
 • Karaciğer oksidatif hasarlarını önlemeye yardımcı olur.
 • Hepatitlerin önlenmesinde ; hem akut hem hem de kronik hepatitin tedavisinde etkileri gözlenmiştir hepatit b tedavisinde yükselen karaciğer enzimleri seviyesini düşürerek yardımcı olur.
 • Karaciğer detokslayıcı ve koruyucusu olarak sınıflandırılabilir günümüzde tükettiğimiz gıdalarda kullanılan değişik katılar zirai ilaçlar böcek ilaçları genetiği değiştirilmiş  ürünler kullanılan petrokimya ürünlerinin çokluğu ve çevre kirliliği nedeni ile vücudumuza giren kimyasal maddeler karaciğere detokslayıcı görevlerinde çok aşırı yük bindirmektedir. Bu etkilerden korunup sağlıklı kalabilmek için karaciğerin filtreleme işlevlerine yardımcı olmak adına reishi mantarının düzenli tüketimi çok önemli yararlar sağlayabilmektedir.

Diğer kullanımlar

 • oksijen yararlığını ve kanda taşınan oksijen miktarını arttırıcı etkisi nedeni ile nefes alma giderilmesinde önemli rol oynamaktadır. Oksijen azlığına bağlı problemlerin giderilmesinde etkilidir. Dağa tırmanan kişilerde tırmanıştan 15 gün önce reishi  mantarı kullanılmaya başladığında yüksek yüksek rakımda oksijen azlığına bağlı olarak görülen tüm problemlerin ortadan kalktığı belirlendiği için dağcılara özellikle önerilmektedir. Ayrıca benzer problemler ile karşı karşıya olan maden ocağı ve denizaltı çalışanlarına da yardımcı olabilir.
 • Akciğerlerde deformasyon oluşumunu engellemede etkindir bu yönü ile ve oksijenin yararlılığını arttırıcı ve balgam söktürücü özellikleri nedeni ile KOAH hastalarına rahatlatıcı hastalığın ilerlemesini durdurulmasına yardımcı olur.
 • Antienflamatuar ve antihistaminik etkisi ile nefes darlığı astım ve kronik bronşiti olan hastalarda yardımcı olur.
 • Nefes borusu ve akciğerlerde oluşan her türlü birikimin (nikotin balgam) sökülüp atılmasına yardımcı olmaktadır özellikle sigarayı bırakan kişilerin solunum sistemlerinin temizlenmesi yönünde kullanmalarda yarar vardır sigara içenlerde nefes borusunda ve bronşlarda oluşan epitel dokusu tahribatının giderilmesinde etkili olduğu olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
 • Çok az veya hiçbir yan etkisi olmaksızın antioksidan etki gösterebilir colombia üniversitesindeki bir çalışmada tabii olarak değerlenmiştir.
 • Hücre yenileyici özellikleri nedeniyle yaşlanmayı geciktirici (anti-aging) etki gösterir
 • Vücutta biriken toksinlerin arınmayı kolaylaştırmaya yardımcı olur
 • Sinir sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilen tek tıbbi mantardır. Stres ve ağrı ile mücadele de yardımcıdır kronik strese yaşlılığa ve uykusuzluğa ve insamnia (uyuyama) hastalığına karşı kullanılması önerilir sürekli kullanımda stres seviyesinde azalma ve uyku düzeninde yardımcı olur.
 • Menapoz sonrası görülen şikayetlerin giderilmesine yardımcı olur
 • MS (multipl skleroz) hastalığına semtonların giderilmesi atakların sayısının azatılmasını atak arası periyotların uzatılması hastanın günlük yaşam kalitesinin iyileştirmesi ve hastalığın seyrinin yavaşlatılması yönündeyardımcı olur.
 • Merkezi sinir sistemi üzerindeki yatıştırıcı etkisi ve antiviral etkisi nedeni ile zona (herpes zoster) önlenmesi ve tedavisinde kullanılabilmektedir. Çok şiddetli olan ağrıların giderilmesindeki etkide yardımcı olur.
 • Psikolojik sorunlar ile savaşta yardımcı olur Örneğin Rusya da kozmontonların eğitiminde ve uzaydan geri dönüşlerinde mutlaka kullanılarak çalışma kapasitlerinin arttırılması ve psikolojilerinin normale dönmesi içinde yardımcı olur benzer uygulamar deniz altındaki kişiler içinde yardımcı olur.

 • Yaşlanma sürecinde kritik olan beyin hücrelerindeki degenerasyonu önleyerek genç kalmayı sağlar beyin fonksiyonlarının düzenlenmesinde yardımcı olur hafızayı güçlendirici etkisi vardır konsantrasyon eksikliğini giderir ve bu özellikleri nedeni ile yaşlılığa bağlı olarak görülen ve unutkanlığın en büyük problemi olduğu Alzheimer gibi hastalıkların önlenmesinde veya ilerlemesinin durdurulmasına yardımcı olur.
 • Trendon ve kemiklerin doğal olarak güçlendirilmesinde etkilidir. ileri yaşlarda görülen kas ve kemik erimesi gibi istenmeyen semptonların önlenmesinde veya başlayan erimenin hızının azaltılmasında yardımcı olur.
 • romatizmal hastalıklar  ve romatoid artrit önlenmesinde etkili ağrıların giderilmesi ve tedavinin desteklenmesinde yardımcı olur.
 • Kanda taşınan oksijen miktarının arttırmaya yardımcı olan sinir sistemini rahatlatıcı ve ağrılar üzerindeki etkileri birleşince baş ağrısı ve migren şikayetlerinin azalmasına yardımcı olmaktadır migren atakları sayısında azalma ve ataklar arası sürelerde uzama kaydedilmiştir.
 • Prostat ve prostat kanseri yönünden koruyucu  ve tedaviyi destekleyici etkileri yapılan çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Psa seviyesinde belirgin düşüşlere yardımcı olur.
 • Rena( böbrek ile ilgili ) fonksiyonları düzenler böbreklerin oksidatif hasarını  önlemede etkilidir. Akut kronik nefrit, diabetik renal sendrom nefrozis ve ateşli romatizma semptonların  giderilmesi ve tedavisinde  etkili olduğu görülmüştür. Çeşitli tedavilerde kullanılan kortizonun böbrek üzerindeki hasarını önlemeye yardımcı olur.
 • Midedeki gastrit asit salgılanmasını düzenler (miktarı azaltır) bu asidin aşırı salılanmasında sonucu oluşan gastrit ülser ve reflünün önlenmesi ve tedavisinden etkili olur gastrit gastric ülser ve duodenal oniki parmak barsağı ülserde görülen ağrıyı giderici ve oluşan yarayı iyileştirmeye yardımcı olur.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; kırmızı reishi kullanıcı yorumları , kırmızı reishi ekstraı faydaları , kırmızı reishi ekstratı  , kırmızı reishi ekstratı nedir , kırmızı reishi faydaları nelerdir , kırmızı reishi ekstrat ne işe yarar , kırmızı reishi ekstrat  fiyatı , ekstrat , kırmız reishi nereden bulurum , kırmızı sipariş ver ,  kırmızı reishi nasıl kullanılır , kırmızı reishi nerden bulabilirim , kırmızı reishi niçin kullanılır , reishi , kırmızı , nasıl kullanılır , faydaları nelerdir ,

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız
Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.