Metabolizmayı Hızlandıran Bu Bitki Çaylarını Denemelisiniz

Hemen hemen herkesin şikayetidir, yavaş verilen kilo kayıpları. Yavaş metabolizmaya bağlı olan fazla kilolarımız metabolizmanın hızlanması ile birlikte kendiliğinden yok olacaktır. Peki metabolizmamızı hızlandırmak için ne yapmam gerekir? diye sorarsanız yapmamız gereken bu sistemi hızlandıracak besinleri tüketmek ve ek olarak metabolizmamızı hızlandıracak bitki çaylarını tüketmek olacaktır.

Bu yazımızda metabolizmanızı hızlandıracak bitki çayları ve bu bitki çayları hakkında kısa bilgiler vereceğiz. İşte metabolizmayı hızlandırarak kolay yağ yakmamızı sağlayan bitki çayları:

Yeşilçay: Yapılan bazı araştırmalara göre yeşilçayın %4 oranında metabolizmayı hızlandıran bazı bileşenlere sahip olduğu söylenmektedir. Bunun dışında yeşilçay kafein içermesi sebebiyle kafein metabolizmayı hızlandırır ve yağları yakmamızı sağlar.

Oolong Çayı: Japonya’da yapılan bir araştırmaya göre oolong çayı, metabolizmanın hızını arttırıyor vücudun enerji kaynağı olarak yağın kullanılmasını sağlayıp fazla yağların yakılmasında etkili oluyor.

Beyaz Çay: Yeşilçay ile aynı bileşenleri içeren beyaz çay, gıdalar tarafından alınan fazla yağın vücut tarafından depolanmasını önleyerek yağlanmayı engelliyor. Almanya’da yapılan bazı araştırmala göre ise beyaz çay yağın çözülerek parçalanmasını sağlıyor.

Zencefil Çayı: Damar genişletme etkisi olan zencefil bu sayede kan dolaşımını hızlandırarak vücudun sıcaklığını arttırıyor yani termik etki gösteriyor. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandıran zencefil çayı, safra üretimini arttırıyor, kabızlığı engelleyerek sindirime yardımcı oluyor.

Tarçın Çayı: Yine vücut sıcaklığını arttıran çaylardan biri olan tarçın çayı, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmamızı sağlıyor.

Mate Çayı: Zayıflatma etkisi olarak satılan çayların içeriğinde muhakkak bulunan bitki  mate yapraklarıdır. Güney Amerika’da yetişen mate ağaçlarının yapraklarından üretilen mate çayı metabolizmayı etkileyerek hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır.

Uyarı

Metabolizmayı hızlandıran bitkilerin çoğu kafein içermesi sebebiyle aşırı kullanımda çarpıntıya, uykusuzluğa, mide bulantısı gibi şikayetlere neden olabilir. Bu gibi bitki çaylarını günde 3 bardaktan fazla tüketmeyerek, bu şikayetler ile karşılaşırsanız eğer doktorunuza başvurmanız gerekir.

Nereden Bulabilirim?

Metabolizmanızın hızlanması ve kilo vermeyi etkili ve kolay hale getirmek istiyorsanız sizde metabolizmayı hızlandıran bu bitki çaylarını tüketebilirsiniz. Metabolizma hızlandıran bitki çaylarına ve daha fazlasına lokman hekim sitesini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

şifalı bitkiler, zayıflatan bitkiler, zayıflatan çaylar, metabolizmayı hızlandıran çaylar, yeşilçay, mate çayı, zencefil çayı, tarçın çayı, metabolizma nasıl hızlanır, sindirim nasıl hızlanır, kilo verdiren bitkiler, kilo veren çaylar, yeşilçay zayıflatır mı?