Mide Gazına Ne İyi Gelir?

Mide gazının altında yatabilecek olan herhangi bir rahatsızlık söz konusu değil ise evde basit ve kolay yöntemler ile yapabileceğiniz yöntemler ile bu gibi durumu da kontrol altına alabilirsiniz.

Mide ağrısı ve mide krampları için pek çok ilaç denemiş ancak sonuca ulaşamamış da olabilirsiniz. Bazı doğal yöntemler de mide şişkinliği ve gazın almakta bir o kadarda da etkilidir.

Beslenme

Beslenme listesinde yer verilen pek çok besin mide gazına yol açmaktadır. Örneğin brokoli, karnabahar, fasulye gibi besinlerin gaz yapıcı özellikleri de bulunmaktadır. Bu gibi besinler beslenme listesinden çıkartıldığında sorun çözülmüş olabilir.

mide-gazina-dogal-tedavi-yontemleri-5860648

Zencefil

Sağlık için şifa dağıtan zencefil mide gazına karşıda iyi gelir. Sindirim sisteminde de oluşabilecek şişlikler zencefil ile giderilebilir. Zencefil çay şeklinde hazırlanarak gaz ve şişkinliğe karşı kullanıldığında da oldukça faydalıdır.

Kakule

Kakule pek çok ülkede de yeşil çay ile harmanlanarak mide gazı için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kakule tek başına da çay olarak hazırlanarak düzenli tüketildiğinde de mide gazına karşı iyi gelebilir.

Nane

Nane özellikle gaz ve şişkinliğe karşı iyi geldiği bilinen bir bitkidir. Çay şeklinde hazırlanarak mide gazı için kullanıldığında probleme karşı mükemmel bir rahatlama sağlayabilir.

siskinlik1

Papatya

Papatya çayı hazırlanarak sindirim sorunlarına karşı kullanılabilir. Papatya A,C,E ve K vitaminleri bakımından da iyi bir kaynaktır. Aynı zamanda da antioksidan ve flavonoidler bakımından da zengindir. Papatya çayı kullanılmadan önce muhakkak bir doktora danışılmalıdır.

Yoğurt

Yoğurt, vücutta faydalı olan bakterilerin sayısını artırıcı etkiye sahip olabilir. Bu özelliği ile de mide gazına karşı iyi gelebilir. Özellikle de gece yatmadan önce bir kase yoğurt tüketildiğinde de sindirim sisteminin oldukça rahatlamasına yardımcı olabilir.

mide-siskinliği

Rezene tohumları

Düzenli olarak yemeklerden sonra rezene çiğnendiğinde hem ağız kokusu hem de mide gazı şikayeti giderilebilir.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

mide gazına doğal tedavi, mide gazı, sağlık, doğal tedavi, doğal çözüm, mide gazına doğal çözümler, mide gazı nasıl geçer, mide gazı belirtileri,mide gazına ne iyi gelir, mide gazına bitkisel çözüm, mide gazı nasıl giderilir, mide gazı neden olur.