Sarımsak Çayının Faydaları

Kokusu sebebi ile tüketmekten kaçındığımız sarımsağın, saç bakımından tutun kalp hastalığına kadar yararı bulunmaktadır. Sarımsak aynı sırada doğal bir antibiyotiktir. Alerjilere karşı vücudun direncini artırır, kan şekeri düzeyinin korunmasına yardımcı olur. Yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürmeye yarar sağlar. Bu yararları ile farklı kültürlerde asırlardır sağlık sorunlarına karşı en sık kullanılan doğal ürünler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Yapılışı oldukça basit olan sarımsak çayı ise vücudu zararlı toksinlerinden temizlenmesine yardımcı olurken sindirim problemlerine iyi gelmektedir.

sarımsakKalp sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır. Vitamin ve mineraller bakımından zengindir. Zararlı mide parazitlerinin temizlenmesine yardım ettiği gibi sindirim sistemini temizler, gazın giderilmesini sağlar, sinüsleri açar, çayın buharı bronşitin zararlarını hafifletir, gribe iyi gelir ve enfeksiyonlara karşı vücudunun kuvvetini artırır. Vücutta birikmiş yağları yakmaya yarayan ve kişiyi forma sokmaya yardımcı olan sarımsak çayı ile istediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz. Sarımsak çayı içip yağlarınızı daha hızlı bir şekilde yakabilir ve daha kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Sarımsak çayı en çok yağ fazlalığı bulunan kişilerin tercih ettiği bir zayıflama çayı olarak öne çıkıyor. Çünkü sarımsak çayı içeriğinde yağları yakmayı sağlayan birçok yararlı madde taşımaktadır.

bitki-çayıSarımsak çayı malzemeleri
Taze zencefil ya da kuru zencefil
Sarımsak
Limon suyu, Bal
Yapılışı ve kullanılışı
2 bardak kaynamış suyun içerisine 4-5 tane parmak ucu büyüklüğünüzde taze ya da kuru zencefil atarak yaklaşık 6 dakika kadar kaynatın. Karışımın içerisine 2 tane büyük ya da 3 tane küçük sarımsağı rendeleyip katabilirsiniz. Yarım tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyunu da ekleyerek karıştırın. Ilıdıktan sonra 2 küçük çay kaşığı bal ekleyip tatlandırın. Yağları yakmanıza yardımcı olacak sarımsak çayından her sabah ve akşam birer fincan tüketebilirsiniz. Sarımsak çayını çok aç ya da tok iken tüketmemelisiniz.

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

sarımsak çayı, bitkisel çay, zayıflama, bitkisel çaylar zayıflamaya yarar sağlıyor mu, sarımsak çayının zayıflamaya ne gibi bir etkisi var