Siyah Noktalar için Evde Yapılan Maske Tarifleri

Birçok kadının ortak sorunlarından biri de siyah nokta problemidir. Özellikle yağlı ve geniş gözenekli ciltlerde oluşan siyah noktaların ana sebebi, beslenme ve gün boyunca cildimizde biriken kir, yağ ve makyaj kalıntılarıdır. Sivilce ise siyah noktanın bir ileri evresidir bu nedenle siyah noktaların sivilceye dönüşmeden önce tamamen kurtulmanız gerekmektedir. Hem kötü görünümü hemde ileri seviyesi sivilce ve akne olması nedeniyle siyah noktalar tüm bayanları rahatsız ederek bu durumdan huzursuz olmalarına neden olmaktadır.

Birçok kadın güzellik salonlarında cilt bakımlarını yaptırırken kimi bayanlar ise güzellik salonlarına gidecek bazen maddi bazen manevi anlamda zaman bulamaz. Bu nedenle ciltlerinin bakımlarını doğada bulunan bitkiler, yağlar ya da diğer malzemeler ile yapmak isteyen bayanlar evde kendi maskelerini rahatlıkla hazırlayabilir ve kolaylıkla uygulayabilirler.

Sıcak bal maskesi:

2 yemek kaşığı balı hafifçe ısıtın ve içine 2 yemek kaşığı buğday tohumu ekleyerek iyice karıştırın. Yüzünüze sürün ve gerekli gördüğünüz bölgeleri 3-4 dk boyunca yavaşça ovalayın. Ovduktan sonra 15-20 dk bekleyin ve ılık suyla yıkayın.

Yulaflı maske:

1 çorba kaşığı yulaf ununu suda pişirin. Koyu bulamaç halini aldıktan sonra içine 1 tatlı kaşığı badem unu katın ve bu karışımla yüzünüzü ovun. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Limonlu maske:

Bir kaba 1 yumurta akı ve yarım limon suyu ekleyerek karıştırın. Ardından kısık ateşte ısıtın. Karışım katılaştıktan sonra soğutun ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Papatyalı maske:

1 çorba kaşığı balı, 1 yumurta, 1 tatlı kaşığı ufalanarak kurutulmuş papatya ve 1 tatlı kaşığı ince kıyılmış taze nane ile karıştırarak yüzünüze ve ensenize sürün. 10-15 dk bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Yoğurt Maskesi:

Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın. 

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

maske tarifleri, siyah nokta için maske tarifi, siyah nokta neden oluşur, sivilce, akne, sivilce neden oluşur, evde yapılan maskeler, sivilceler için maske tarifleri, doğal maskeler, kolay maske tarifleri, cilt bakımı, cilt sağlığı, pürüzsüz cilt